2. ročník FTVŠ SUPER ŠPRINT TRIATLON v BRATISLAVE 27. – 28. apríl 2018

plávanie 175 m, cyklistika 5 km, beh 1,5 km

SUPER ŠPRINT FTVŠ 2018 preteky budú súčasťou Česko-slovenského pohára najvyššej kategórie.

Výborné zázemie v areáli vysokej školy (FTVŠ) má divácky atraktívne trate, zaujímavý profil cyklistickej časti a skvelú organizáciu, ktorú si môžete vychutnať priamo v Bratislave.

Podujatie má unikátne vzdialenosti, a síce:  v bazéne FTVŠ sa pláva 175 m, 5-kilometrová cyklistická trať vedie po dunajskom nábreží a lávke Mosta Lafranconi a záverečný beh na 1,5 km sa koná tiež na nábreží Dunaja.

Fanúšikovia triatlonu sa môžu tešiť na kompletnú juniorskú a seniorskú česko-slovenskú špičku na čele s olympionikom a minuloročným víťazom Janom Čelustkom. Samozrejme na štarte nebudú chýbať ani ďalší poprední zahraniční triatlonisti z Maďarska, Poľska, Ruska… Domáci fanúšikovia sa môžu tešiť na našu najúspešnejšiu triatlonistku Romanu Gajdošovú, ktorá sa minulý rok umiestnila v Top 10 na svetovom pohári.

Preteky sú určené nie len pre vrcholových atlétov, ale predovšetkým pre hobby pretekárov, triatlonových nováčikov a všetkých, ktorí by si chceli vyskúšať tento jedinečný formát pretekov. V sobotu sa môžete tešiť na eliminačné súboje všetkých vekových kategórií od 6 rokov. Program vyvrcholí v nedeľu, finálnymi súbojmi tých najlepších.