4. ročník KARPATSKÝ TRIATLON, okolie vodnej nádrže v Lozorne na Záhorí 22. – 23. jún 2019

kategória ELITE – plávanie 1 200 m, cyklistika 60 km, beh 12 km

kategória ŠPRINT – plávanie 750 m, cyklistika 20 km, beh 5 km

Preteky sa uskutočnia v malebnej oblasti Malých Karpát v obci Lozorno pri vodnej nádrži s najkrajším výhľadom na impozantné pohorie, len 15 minút od Bratislavy.

Karpatský triatlon je akciou pre všetkých nadšencov triatlonu. Na štart sa postaví aj veľké množstvo rekreačných triatlonistov, pre ktorých bude možno práve táto súťaž motiváciou a vstupnou bránou na naštartovanie triatlonovej kariéry. Špecialitou je súťaž štafiet – trojčlenné družstvá môžu súťažiť na dlhšom triatlone s tým, že každý člen štafety absolvuje jednu disciplínu.

Kým účastníci šprint verzie absolvujú svojich 750 m plávania, 20 km na bicykli a 5 km behu, triatlonistov v hlavnej kategórii čaká 1,2 km plávania (2 okruhy vo vodnej priehrade pri Lozorne), 60 km na bicykli s atraktívnym prejazdom uzatvorenou Pezinskou babou a 12 km behu na dvoch 6 kilometrových okruhoch v krásnom lesnom prostredí okolo vodnej priehrady v Lozorne.

Špecialitou je súťaž štafiet – trojčlenné družstvá môžu súťažiť na dlhšom triatlone s tým, že každý člen štafety absolvuje jednu disciplínu.

Počas pretekov sa v ich zázemí uskutoční pre fanúšikov a návštevníkov podujatia zaujímavý spoločenský program.